Czym jest cover letter (list motywacyjny)?

Niektóre rzeczy po prostu występują zawsze razem: bekon i jaja sadzone... fish & chips... deszcz i tęcza... list motywacyjny & CV.
List motywacyjny (cover letter) jest czymś więcej niż uzupełnieniem. CV odgrywa zasadniczą rolę w pomocy osiągania Twoich celów takich jak rozwój osobisty, wykorzystanie Twojego potencjału czy większe pieniądze.

Krótko mówiąc Twój list motywacyjny to:

  • przedstawienie się potencjalnemu pracodawcy
  • przekazanie mu o jakie ubiegasz się stanowisko
  • zmuszenie go do skontaktowania się z Tobą i wyznaczenia interview
  • a co najważniejsze, pokazanie pracodawcy, że jesteś najlepszym ze wszystkich kandydatów!

Cel listu

Wielu ludzi popełnia błąd niedbałości w swoich litach motywacyjnych i CV. Doskonały list motywacyjny to taki, który dodaje blasku, a nie tylko powtarza CV. Głównym celem listu motywacyjnego jest przedstawienie siebie i swojego CV pracodawcy. List motywacyjny powinien w szerszy sposób podkreślić Twoje umiejętności podczas gdy zadaniem CV jest określenie umiejętności i wytłumaczenie jakie pracodawca będzie miał z nich korzyści.

Na przykład list motywacyjny pokaże pracodawcy, że masz doskonałe umiejętności sprzedaży i oceny potrzeb klientów, podczas gdy CV powie mu, że w 2004 roku zostałeś wymieniony jako jeden z pięciu najlepszych sprzedawców w swojej firmie. W liście motywacyjnym została wskazana umiejętność a w CV została ona rozwinięta i określona.

Pracodawcy nie chcą dwa razy czytać tej samej informacji!

Zawodowcy w EUROLINK.PL sporządzają list motywacyjny (cover letter) po napisaniu CV. Pozwala to na płynne przejście od listu motywacyjnego do CV. Będzie to zauważone i docenione przez pracodawcę czytającego oba dokumenty!
Zawsze wysyłaj list motywacyjny wraz z CV. Zachęcamy do wydrukowania Twojego listu motywacyjnego na tym samym dobrej jakości papierze co Twoje CV. Kandydat, który zamiast Ciebie dostał tą pracę na pewno to zrobił!

  Napiszemy Twój profesjonalny list motywacyjny