Czym jest resume albo CV?

Resume, inaczej CV jest czymś znacznie więcej niż tylko dokumentem przedstawiającym historię zatrudnienia i wykształcenia.  Jest Waszą wizytówką !

Na fotografii widzimy jak wygląda dany człowiek, a CV jest taką pisemną fotografią umiejętności, zalet i talentów kreatywnych. Dla pracodawcy resume jest TOBĄ i albo spowoduje, że skontaktuje się z Tobą, albo wraz z Twoimi marzeniami i aspiracjami wyrzuci je po prostu do kosza.

Przeciętny człowiek, kiedy pisze swoje CV ściąga sobie skądś jakiś sprytnie wyglądający wzór (np. CV europejskie), pracowicie wypisuje wszystko co mu przyjdzie do głowy i zazwyczaj jest przekonany, że: ...no z tym CV to dostaną pracę jaką JA chcę, pieniądze na jakie JA zasługuję i zrobię karierę dzięki której osiągnę MOJE cele!

Wszystko jest w porządku, tylko, że pracodawcy nie spędza snu z powiek zastanawianie się nad Twoją karierą czy też Twoim dobrobytem. Pracodawca zastanawia się raczej jak znajdzie właściwą osobę do obsługi sieci komputerowej i dziwi się, że tak trudno jest znaleźć kompetentnego menadżera do kierowania zespołem ludzi. .

Aby odnieść sukces Twoje CV musi:

  • Przekazać Pracodawcy Twój pozytywny wizerunek w ciągu maksymalnie 5 sekund
  • Pokazać, że lepiej niż inni zaspokoisz jego potrzeby
  • Zmusić pracodawcę do skontaktowania się z Tobą i zaproszenia Cię na interview.

W jaki sposób można to osiągnąć w CV?

  • Piszący musi wiedzieć jakich umiejętności pracodawca wymaga od pracownika
  • Piszący musi być mistrzem słowa pisanego
  • Piszący musi wiedzieć jak stworzyć dokument pokazujący odpowiednie umiejętności w sposób łatwy do przeczytania, efektywny i zwięzły.

Kiepsko napisane CV sprawia to samo wrażenie jak pokazanie się na interview w pomiętym ubraniu i z kilkudniowym zarostem.

"Jeżeli kandydat nie potrafi przysłać właściwego CV to prawdopodobnie nie będzie zbyt dobrym nabytkiem dla mojej firmy."

Zanim zająłem się pisaniem CV dla moich klientów decydowałem o przyjęciu ludzi do pracy w dużej firmie. Nieraz patrzyłem z rozpaczą na stosy identycznie wyglądających, kiepsko napisanych i nudnych CV. Przeglądałem je mechanicznie wybierając tylko takie, które były profesjonalne w formie, zwięzłe, ciekawe
i którym towarzyszył dobry list motywacyjny. Takie, które pokazywały mi, że właśnie TEN kandydat jest najlepszym kandydatem na dane stanowisko. Reszta lądowała w koszu.

Od lat piszemy profesjonalne CV dzięki którym nasi klienci mogą spełnić swoje marzenia.

   Napiszemy Twoje profesjonalne CV